Co wyróżnia zamiatarki uliczne?

Te specjalistyczne pojazdy zaczynają regularnie pojawiać się na ulicach miast od wiosny aż do późnej jesieni. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie ulic w czystości, a trzeba przyznać, że po zimie miejska przestrzeń może być naprawdę w nie najlepszym stanie po stopniałym śniegu oraz intensywnym sypaniu soli drogowej na chodniki. Najczęściej, pracę zamiatarek ulicznych planuje się na godziny wieczorne, nocne lub poranne tak, aby nie przeszkadzały one w normalnym ruchu ulicznym. Pomimo, że mogą one rozwinąć prędkość do około 50 km/h, ich nadrzędną funkcją jest dokładne oczyszczanie ulic, które wymaga czasu.

A co z zanieczyszczeniem powietrza?

Problemem wielu polskich miast jest duże zanieczyszczenie powietrza i smog. Zamiatarki uliczne są natomiast pojazdami, które są niejako ciężarowymi samochodami spalinowymi i które każdego dnia jeżdżą po mieście przez wiele godzin. Właśnie z tego względu tak ważne jest, aby pojazdy te spełniały określone normy związane z niską emisją zanieczyszczeń do atmosfery.

To jednak nie wszystko. Na stronie przedsiębiorstwa Terberg Matec można znaleźć nie tylko części Johnston oraz części zamienne do innych, kultowych modeli zamiatarek ulicznych, ale także najnowocześniejsze maszyny z silnikiem elektrycznym. To absolutna nowość na rynku w postaci wydajnych zamiatarek o sporych zasięgach, które można doładowywać w dowolnym miejscu z sieci. Zamiatarki te potrzebują zaledwie około 2-3 godzin, aby doładować się i ponownie ruszyć w trasę, a pełne naładowanie spokojnie wystarcza im na 8- godzinny dzień pracy. Oczywiście, zamiatarki z napędem elektrycznym to bez wątpienia najbardziej ekologiczne i przyjazne rozwiązanie dla naszej planety, gdyż w żadnym stopniu nie przyczyniają się one do generowania większej ilości smogu w mieście.

https://www.terbergmatec.pl/

Jak więc widać, zamiatarki cały czas udoskonalane są w taki sposób, aby jeszcze lepiej sprawdzały się w praktyce. Starsze modele można natomiast serwisować wykorzystując na przykład części Johnston. Dzięki temu ich praca w przestrzeni miejskiej może być naprawdę bardzo wydajna, a ulice mogą być naprawdę schludne i zadbane- w takim mieście dobrze się mieszka.